Životní příběhy

Boh sa o mňa zaujíma

Už ste niekedy boli v takej nepríjemnej situácii, kedy sa zdalo, že vám nič neostáva, len sa modliť? Napríklad v škole za skúšku alebo aby ste stihli lietadlo? Ja mám skúsenosti s oboma modlitbami. Niektoré skúšky vyšli hneď, niektoré až na ďalší pokus. Aj to lietadlo som stihla. ☺Modlitba je pre mňa kontakt s Bohom. Hovorím mu, čo sa deje v mojom srdci, čo cítim, s čím si neviem rady, čo som pokazila, kladiem mu otázky alebo mu ďakujem, že sa mám tak dobre.
Niekedy s Bohom hovorím a prosím ho, pretože niečo potrebujem alebo po niečom túžim, ale niekedy mi Boh sám ukáže, za čo alebo koho sa mám modliť. Ako napríklad v týchto dvoch príbehoch. 

Jedno ráno som cestovala MHD do svojho zamestnania a sadla som si do autobusu celkom dozadu. Bola to taká trojsedačka, ktorá má pred sebou z jednej strany sklo, aby delilo otváracie sa dvere od sedacieho priestoru. Ako to ráno býva, stáli sme v kolóne. Všimla som si, že sa v skle predo mnou odráža meno “Ondra”. Za nami totiž stál kamión a na palubnej doske mal položenú ŠPZ-ku s nápisom “Ondra”, a tá sa odrážala. Tak sa volal môj vedúci v práci. Za mojich kolegov som sa zvykla modliť a v to ráno, keď som videla tú ŠPZ-ku, nebrala som to ako náhodu. Rozhodla som sa modliť za Ondru.

Keď sme prišli do práce, mali sme ráno poradu. Manažér, ktorý poradu viedol, počas nej niekoľkokrát komunikoval s niekým na telefóne – to počas porady nerobí často, iba keď je niečo naozaj súrne. Na linke bol práve môj vedúci Ondra, ktorý ho informoval, že mal ráno spolu s ďalším kolegom autonehodu na diaľnici. Odišlo im počas jazdy koleso. V aute boli dvaja, ale nikomu sa nič nestalo. V ten moment som si spomenula na svoju modlitbu v autobuse. Verím, že Pán Boh poslal kamión s nápisom Ondra, aby ma povzbudil k modlitbe za Ondru. Verím, že to Boh ochránil Ondru aj druhého kolegu pred vážnejšími následkami nehody.
 
Po nejakej dobe som odišla z tejto práce a hľadala som si nové zamestnanie. Rozhodla som sa za to modliť. Keď som tak sedela pri počítači, hľadala si na internete prácu a premýšľala, kam poslať životopis, spomenula som si na jednu firmu, o ktorej mi hovorila kamarátka. Na svojom webe a ani na sociálnych sieťach neuvádzali voľnú pracovnú pozíciu, dokonca nemali ani záložku „kariéra“, ako to často býva. To ma ale neodradilo a napísala som im email, že mám záujem pre ich firmu pracovať. Poslala som im životopis so svojimi skúsenosťami. Modlila som sa k Bohu, aby mi z firmy odpovedali pozitívne, ak je to miesto, kde mám pracovať. 

Na druhý deň sa mi z firmy ozvali, že sa v týchto dňoch rozhodli hľadať posilu, ale ešte nestihli vystaviť inzerát. Majiteľ firmy ma pozval na pohovor a hneď v úvode ho zaujímalo, kde som sa o mieste dozvedela. Vraj sa o tom bavil iba s kolegom a nešlo mu do hlavy, ako je možné, že som napísala v pravý čas. ☺ Pohovor bol veľmi príjemný. Po niekoľkých dňoch ma pozvali na druhé kolo a miesto som získala. 

Boh sa zaujíma o každú našu potrebu – či je to životne dôležité, alebo “len” hľadanie zamestnania. Niekedy mám chuť rýchlo jednať, veď čas uteká…, a zariadiť si to všetko po svojom. Zistila som ale, že sa za rozhodnutia oplatí modliť, lebo Boh vie o možnostiach, o ktorých ja nie.
Boh sa zaujíma o mňa a aj o ľudí okolo mňa. ☺